COPIC
Kompletní program
pro design a ilustraci

Příslušenství

Široká nabídka nejrůznějšího příslušenství přispívá k flexibilitě a všestrannosti programu COPIC a tím i k jeho celosvětové oblibě. Patří k ní například:

Bloky COPIC Marker Pad

Bloky COPIC obsahují bílý papír s vysokou věrností reprodukce barev. Zadní strana každého listu je pokryta speciálním ochranným nátěrem, který zabraňuje prosakování barvy a snižuje její spotřebu až o 40 %. Prodávají se ve formátech A4, A3 a A2. Každý blok obsahuje 50 listů o síle 70 g/m2.

Náhradní a doplňkové hroty

V nabídce je devět druhů výměnných hrotů pro COPIC Marker (dva základní hroty a sedm doplňkových), dva výměnné hroty pro COPIC Sketch, jeden výměnný a jeden dopňkový hrot pro COPIC Wide a deset výměnných hrotů pro Multiliner SP. Lze také zakoupit pinzetu pro vyměňování hrotů a speciální držák pro vyměňování hrotů u Multilineru SP.

Náhradní kartuše s barvou pro Multiliner SP

Náhradní kartuše pro Multiliner SP se vyrábějí ve dvou typech podle síly hrotu. Náplň typu A je určena pro nejtenčí hroty (0.03, 0.05 a 0.1 mm), kartuše typu B pak pro všechny ostatní.

Prázdné markery

Prázdné markery slouží k míchání nových barevných odstínů. Jsou k dispozici pro řady Marker, Sketch a Wide a lze zakoupit i prázdné lahvičky Various Ink. Prázdný marker je navíc možné naplnit jakoukoli tekutou barvou, například pro malbu na hedvábí.

Krycí běloba COPIC

Bílá barva s vysokou krycí schopností. Nanáší se štětcem.

Pouzdra a penály

Černé pouzdro z pevné omyvatelné tkaniny (polyesteru) lze použít na 24 popisovačů řady Marker, Sketch nebo Ciao. Multiliner SP se prodává jako sada obsahující 4 vytahovače, mikrotužku, náhradní kartuš s barvou, tuhy, gumu a kružítkový nástavec v pouzdru ze stejného materiálu.

Stolní stojany

Různé typy stolních stojanů usnadňují udržování pořádku na pracovní ploše. Pro prodejce je navíc v nabídce několik velikostí prodejních stojanů.

Kružítkový nástavec

Do svěrky kružítkového nástavce lze uchytit markery COPIC, ale i tužku, řezák nebo dokonce křídu. V základním provedení slouží k rýsování kružnic do poloměru 24 cm, tento rozměr je možné dále rozšířit nástavci o délce 23,5 cm.

Další příslušenství COPIC

Pro samostatnou práci s barvami Various Ink slouží speciální savé tampony a plastová svěrka s pružinou. Pro odstraňování skvrn od barev COPIC se prodává čistící prostředek v lahvičkách o objemu 250 ml.

Příslušenství Transotype

V nabídce firmy Transotype jsou například vysoce kvalitní řezací podložky se samozacelovací schopností ve čtyřech formátech a dvou barevných provedeních (transparentní a v kombinaci zelené s černou), nebo široký výběr rastrovacích fólií.