COPIC
Kompletní program
pro design a ilustraci

Various Ink

Lahvičky s barvou Various Ink slouží k doplňování popisovačů COPIC všech čtyř řad. Barva na lihovém základě je rychleschnoucí, vodě odolná, netoxická a téměř bez zápachu.

Jednou lahvičkou barvy lze doplnit COPIC Marker a COPIC Sketch osmkrát, COPIC Ciao dvanáctkrát a COPIC Wide pětkrát (viz přehled). Tím se výrazně zvyšuje úspornost systému a přispívá k ochraně životního prostředí.

Oblasti použití

Kromě základní funkce, tedy doplňování markerů, lze barvu použít i samostatně, například v kombinaci se savým tamponem Ink Absorber k vytváření duhových efektů a plynulých barevných přechodů na větší ploše. Barva je vhodná i pro americkou retuš, perokresbu nebo malbu štětcem. Barvy lze vzájemně míchat, k tomuto účelu jsou v sortimentu doplňků prázdné lahvičky a prázdné popisovače.


Co je dobré vědět

  • Barevná škála je tvořena 250 odstíny (214 základních odstínů řady COPIC Marker doplňuje 36 odstínů, jimiž se liší škála COPIC Ciao).
  • Víčko je opatřeno číselným kódem vyznačujícím barevný odstín pro snadnější identifikaci. Kódování je shodné pro všechny řady COPIC.
  • Mícháním barev lze vytvářet nové barevné odstíny.
  • Savý tampon Ink Absorber lze po napuštění barvou použít k vytváření plynulých barevných přechodů a duhových efektů na větší ploše. Místa, která mají zůstat bílá, chráníme maskovací kapalinou.
  • Barvu Various Ink je možné použít i pro americkou retuš (airbrush), klasickou perokresbu či malbu štětcem.
  • Doplňováním barvy se výrazně snižují náklady na práci se systémem COPIC, prodlužuje se životnost markerů a přispívá se tak k ochraně životního prostředí.