COPIC
Kompletní program
pro design a ilustraci
 

COPIC Sketch

Druhá profesionální řada programu, COPIC Sketch, má kromě univerzálního šikmého hrotu také hrot štětcový, který se vyznačuje uvolněnějším, živějším rukopisem. Obsahuje stejnou barvu na lihové bázi jako řada Marker.

Oblasti použití

Díky štětcovému hrotu se COPIC Sketch hodí všude tam, kde je žádoucí volnější rukopis, například pro rychlé skicy, náčrty či návrhy. S oblibou ho používají módní návrháři, protože plynulostí tahu dokáže zachytit splývavost a strukturu textilu. Stejně jako s COPIC Markerem s ním lze kolorovat kresby, fotokopie i výstupy z počítačových tiskáren. Ilustrátoři ocení schopnost hrotu měnit sílu tahu v průběhu jediné linky. Používá se také pro kaligrafii.

Co je dobré vědět

  • Štětcový hrot je díky kombinaci dvou materiálů u dříku pevný a na konci velice pružný. Tato vlastnost se neztrácí ani po delším používání.
  • COPIC Sketch se prodává v barevné škále 144 barev. Bezbarvý odstín, tzv. blender, slouží k vytváření barevných přechodů a vymývání barvy.
  • Pro snadnější identifikaci je barevný odstín označen na obou koncích číselným kódem. Kódování je shodné pro všechny řady programu COPIC.
  • Popisovač je doplnitelný barvou Various Ink. Jedna lahvička vystačí na 8 naplnění. Barvy lze vzájemně míchat, k tomuto účelu je v nabídce prázdný popisovač.
  • Hroty jsou výměnné a popisovač je kompatibilní s airbrushovým příslušenstvím.